Google wprowadzi Bard AI do aplikacji Wiadomości?

google wprowadzai ai bard do aplikacji wiadomosci

W dobie wszechobecnego rozwoju technologii, Google nieustannie poszukuje nowych sposobów na ulepszanie naszego doświadczenia z ich produktami. Najnowsze doniesienia wskazują, że ten gigant technologiczny planuje zintegrować swojego chatbota AI Bard z aplikacją Wiadomości. Ta innowacja ma potencjał zrewolucjonizować sposób, w jaki komunikujemy się na co dzień. Czy jesteśmy gotowi na rozmowy z sztuczną inteligencją w naszych smartfonach?

Czym jest Bard AI i jak będzie funkcjonować we Wiadomościach?

AI Bard to rozwijany przez Google chatbot, który ma za zadanie ułatwiać codzienną komunikację użytkowników. Jego integracja z aplikacją Wiadomości została ujawniona dzięki analizie najnowszej wersji beta tej aplikacji. Bard będzie dostępny z poziomu ekranu “Nowe konwersacje”, a użytkownicy będą mogli go aktywować znajdując opcję tuż pod tworzeniem grup i nad listą kontaktów.

Dzięki chatbotowi, użytkownicy będą mogli otrzymywać propozycje książek zależnie od gatunku, tworzyć szkice wiadomości oraz odkrywać nowe przepisy kulinarne bazujące na podanych składnikach – to wszystko zintegrowane z aplikacją Wiadomości. Co ciekawe, interakcje z AI będą miały oznaczenie w postaci małej gwiazdki obok czasu wysłania wiadomości, co pozwoli łatwo odróżnić odpowiedzi Barda od zwykłej korespondencji.

Kwestia bezpieczeństwa i prywatności danych w erze AI jest niezwykle istotna. Google zaznacza, że rozmowy z chatbotem Bard nie będą szyfrowane end-to-end, dlatego użytkownicy nie powinni przesyłać wrażliwych informacji! Dane te będą wykorzystywane do trenowania oprogramowania odpowiedzialnego za działanie Barda.

Pomimo że informacje przesyłane przez Barda są „odłączone” od konta użytkownika, czyli anonimizowane, Google informuje, że mogą być one przechowywane przez okres do trzech lat.

bard w aplikacji wiadomości
Fot. 9to5Google
bard w aplikacji wiadomości
Fot. 9to5Google

Dlaczego nie będzie osobnej aplikacji dla AI Bard?

Google wyraźnie skupia się na integracji Barda z aplikacjami używanymi na co dzień, takimi jak Wiadomości, zamiast wydawać osobną aplikację. To podejście pozwala na łatwiejsze wprowadzenie sztucznej inteligencji do codziennej komunikacji użytkowników.

Podczas Google I/O 2023 nie zapowiedziano osobnej aplikacji Bard dla Androida, co oznacza, że aplikacja Wiadomości może być jedynym sposobem na korzystanie z tego chatbota. Zintegrowany z aplikacją Bard ma szansę stać się pomocnym asystentem dla wielu użytkowników, oferując wsparcie w różnorodnych dziedzinach życia codziennego.

Google kontynuuje eksperymentowanie z Bardem, dając nam przedsmak tego, jak technologia AI może zmieniać nasze nawyki komunikacyjne. Data wprowadzenia integracji nie została jeszcze określona, ale wszystko wskazuje na to, że prace są już zaawansowane.

Udostępnij ten artykuł
Link do skopiowania
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warto również przeczytać

Polecenia dzięki którym efektywnie wykorzystasz ChatGPT

exai darmowy ebook z promptami